Porkuni Kool - Tervisesõbralik organisatsioon 2022 laureaat 01. veebruar Piret Tislar

Porkuni Kool on Lääne-Virumaa aasta tervisesõbralik organisatsioon 2022 laureaat.

Kadrina Huvikeskuses tunnustati 1. veebruaril Lääne-Virumaa aasta tervisedendajaid ning kolme silmapaistvat Lääne-Viru maakonna kooli, kes osalesid koolitoidu pilootprojektis „Toitlustuse parendamine koolides“. 2022 aasta tervisedendajate konkursile esitati 11 kandidaati.

Porkuni Koolis on juba kaks aastat läbi viidud MTÜ Peaasjad poolt emotsionaalse enesetunde testi, millega mõõdetakse kõigi koolipere liikmete depressiooni, üldistunud ärevuse, sotsiaalärevuse ja unihäirete tunnuseid. Selle mõõtmise tulemusena on kirjutatud Tartu Ülikooli eetikakeskusele eneseanalüüs, mis pälvis 2021 aastal väärtuspõhise kooli aasta tiitli. Aastal 2022 on kool kaasanud heade suhete, kui kooli põhiväärtuse hoidmiseks omale appi superviisori, kes aitab koolis töötajate vahel tekkinud tööpingeid lahendada. See teenuse soovitakse koolile püsivalt kättesaadavaks teha, sest kooli meeskond ja inimesed on seda väärt! 2022 aasta märtsis telliti koolimenüüde analüüsid ja ettepanekud muudatusteks ning soovituste alusel on muudetud koolitoidu menüü tervislikumaks, sh viidud sisse taimne teisipäev. Lisaks sõlmis Porkuni Kool kõigile töötajatele (74) 2022 aastaks tervisekindlustuse, mille abil hüvitatakse kõigile töötajatele hambaravikulusid, retseptiravimite kulusid ja eriarsti kulusid kokku summas 1000 eurot aastas ühe töötaja kohta.

Oleme tänulikud selle erilise tunnustuse eest!

Direktor Piret Tislar

Oleme tänulikud selle erilise tunnustuse eest!

Direktor Piret Tislar