Tantsupäev 05. mai Kaire

Porkuni Koolis tähistati 5.mail Rahvusvahelist Tantsupäeva, mis oli seekord pühendatud Ukraina muusikale ja värvidele. Esmalt tutvuti Ukraina riigi ja selle sümboolikaga, seejärel tantsude ning muusikaga. Külalised Kiltsi Põhikoolist kandsid ette õpetaja Liia Allingu juhendamisel tantsud „Karobuška“ ning „Savikoja venelane“. Esitlusele tulid veel Ukraina rahvalalulud „Pääsuke“ ja „Küll on kena kelguga“. Poisid said proovida keerulisi tantsusamme rahvatantsust „Hopak“ ning tüdrukud lõpetasid päeva piduliku osa Ukraina tänuleiva kinkimise tseremooniaga. Seejärel liiguti töötubadesse, kus meisterdati Ukraina värvides lilli. Õhtul ootasid Porkuni kooli õpilased endale külla Ukraina lapsi, et läbi rõõmu ja ühiste tegevuste luua siiras ja turvaline sõprusside.

Aitäh kõikidele juhendajatele, esinejatele ja osalistele!

Kaire

Aitäh kõikidele juhendajatele, esinejatele ja osalistele!

Kaire