Rohekooli õppekäik Rakverre 12. oktoober Piret Tislar

Porkuni Koolis on tulemas kohe pärast koolivaheaega sõbralt sõbrale laat, kuhu ootame kodus seisma jäänud riideid, esmatarbekaupu, mänguasju ja nõusid. Teadvustasime endale, et tõenäoliselt jäävad laadal päris mitmed asjad omanikuta. Seetõttu tuli teha pikem plaan. See oli põhjus, miks kolmapäeval, 12.10.22 käisid Porkuni Kooli rohelise kooli töörühma liikmed Rakveres õppekäigul.

Meil oli Rakveres päris mitu eesmärki:

*Soovisime loomade varjupaigas teada saada, mida nad vajavad. Selgus, et tekkidest, vanadest linadest, rätikutest ja padjapüüridest on puudus. Vaja on ka pehmet toitu loomadele.

*Kaardistasime Rakveres riidekogumiskonteinerite asukohad.

*Tegime ühe toreda taaskasutuskauplusega kokkuleppe, et saame alates novembrist kasutada ühte boksi riiete müügiks, mille tulu läheb loomadele toidu ostmiseks.

*Külastasime Sõbralt Sõbrale poodi, saime teada, kuidas asjad sinna jõuavad ja kuidas see tore koht üldse toimib. Tegime oste ja lubasime veel tulla.

*Külastasime jäätmejaama, viisime sinna kooli kogutud patareid ja muud ohtlikud jäätmed.

Meil oli äärmiselt põnev koosõppimise päev.

Aitäh bussijuht Antsule!

Aitäh õpetajatele ja kasvatajatele!

Aitäh head noored, kes te hoolite puhtamast maailmast!

Piret ja meeskond

Meil oli Rakveres päris mitu eesmärki:

*Kaardistasime Rakveres riidekogumiskonteinerite asukohad.

Meil oli äärmiselt põnev koosõppimise päev.

Aitäh bussijuht Antsule!

Aitäh õpetajatele ja kasvatajatele!

Aitäh head noored, kes te hoolite puhtamast maailmast!

Piret ja meeskond