Jalgratastega Loksale 18. mai Agnes

Kes meist ei armastaks juustu, kohupiima või jogurtit? Aga kuidas nad poodi jõuavad? Seda käisid õpetaja Virge ja Agnese õpilased J.K.Otsa talus uudistamas. J. K. Otsa talu piimast valmistatakse Epiima tooteid! Õppisime, et piima teekond lehma seest pakki on väga pikk ja keerukas. Lüpsjad alustavad selleks oma tööpäeva juba kell 3:15 hommikul. Farmis võttis meid vastu tädi Kersti, kes tutvustas lahkesti nii lüpsimasinaid kui üldiseid karjakasvatuse põhitõdesid. Kohtusime armsate vasikatega, kellest noorim oli vaid 3. tunni vanune. Kõige vanem lehm maailmas on elanud 48-aastaseks ent kõige vanem isend Otsa talu farmis on 14-aastane. Saime teada, et igal lehmal on oma nimi ning kõige populaarsem nimi lehmade seas on Mustik. Kõik lehmad on värvipimedad, rohusööjad ja armastavad inimese lähedust. Nad on sama targad ja sõbralikud kui koerad. Tagasiteel koju maiustasime tädi Kersti poolt kaasa pandud lehmakommidega .

Aitäh J. K. Otsa talu pererahvale sõbraliku vastusõtu eest!

Agnes, Galja,  Virge

Aitäh J. K. Otsa talu pererahvale sõbraliku vastusõtu eest!

Agnes, Galja,  Virge