Hülge elu Läänemeres 09. märts Tiiu

09. märtsil 2023 viibisid Katrini ja Tiiu klass Tartu Ülikooli Loodusmuuseumis. Õppeprogrammi  "Hülge elu Läänemeres" käigus tutvuti Läänemere elustiku ja seostega läbi hülge silmade.

Toimusid mereteemalised aktiivülesanded, draama ja mängud, vaadeldi kalu ja mereelustiku eksponaate loodusmuuseumis.

Tutvuti Läänemeres hüljeste, kalade (räim, tursk, lest),lindude (kormoran, merikotkas), karpide ja teistega.

Saime teada, kuidas mereloomadele mõjuvad keskkonnamuutused meres (suur kalapüük, prügi vees, pesupulber jm). Kas Sina tead, kuidas hoida merd puhtana?

Meie nüüd teame.

Lõpuks kujundati rühmatööna Läänemere elustiku plakat.

Selleks kleebiti paberile pildid elusolenditest arvestades nende eluviisi ning paigutati nad elama sobivasse elupaika (merepõhjas, avavees, kaldal või õhus).

Autogrammidega plakatit näed meie klassi ukse juures.

Aitäh muuseumirahvale õpetliku programmi eest!

Tiiu ja Katrini klass

Meie nüüd teame.

Lõpuks kujundati rühmatööna Läänemere elustiku plakat.

Autogrammidega plakatit näed meie klassi ukse juures.

Aitäh muuseumirahvale õpetliku programmi eest!

Tiiu ja Katrini klass