Uudised

Eriolümpia Euroopa suusavõistlused 02. märts Evelyn

Otepääl Tehvandil toimusid 01.-02. märtsil Eriolümpia Euroopa suusavõistlused. Võistlustel osales 132 Eriolümpia sportlast Eesti eri paigust ja lisaks veel 8 Euroopa riigist: Läti, Leedu, Holland, Sloveenia, Slovakkia, Austria, Poola ja Soome.

Enne avamist toimus  Eesti Politsei- ja Piirivalveametiga Eriolümpia tõrvikujooks Otepää vallamaja eest Tehvandi staadionile. Avamisel võtsid sõna kultuuriminister Piret Hartman, patroon Hannes Hermaküla, Lions Eesti piirkonna ekskuberner Raivo Kokser. Avamise hulka kuulusid ka kõik traditsioonilised tegevused, nagu lipu heiskamine, vande andmine, võistlustule süütamine.

Sportlased said võistlelda vastavalt võimetele kas 100 m, 500 m, 1 km, 2,5 km või 5 km rajal. Lisaks toimus teatesuusatamine 4 x 1 km. Andreas, Kert ja Martti võistlesid 2,5 km sõidus. Eriolümpia murdmaa koondisesse kuuluvad, meie endised õpilased Angela sõitis 1km ja Mathias võistles 2,5 km distantsil.

Võistlusrada tuli läbida kaks korda, esimesel päeval toimus eelsõit, nende tulemuste põhjal paigutati sportlased tugevusgruppidesse ehk divisionidesse. Teisel päeval olid siis n.ö. finaalsõidud omas divisionis.

Meie tulemused on väga, väga head. Teatesuusatamises saavutasime 2. divisionis I koha (üldarvestuses 24 võistkonna seas suurepärane 4. koht, meie ette jäid ainult Eriolümpia suusakoondis, Läti ja Leedu võistkond). Teatesuusatamises oli meie võistkonna neljandaks liikmeks Kaarel Hermaküla Hilariuse Koolist.

2,5 km distantsil saavutas Andreas I koha (2. div) Kert III ja Martti IV koht 3. divisionis.

Esimesel päeva õhtul saime Pühajärve SPAs ujuda, nautida õhtusööki, tantsida, meisterdada, eriti tore oli seda kõike teha koos uute ja vanade sõpradega.

Teise päeva kõige suurem elamus oli kohtumine  president Alar Karisega.