Teistmoodi koolipäev 28. märts Terje

Neljapäev, 28. märts oli meie klassis täiesti teistsugune päev – lausa muinasjutuline. Nimelt viisime läbi juba pikalt planeeritud ja ettevalmistatud MUINASJUTUPÄEVA.

Iga õpilane kehastus üheks muinasjututegelaseks, printsiks või printsessiks. Juba emakeelenädalal said rollid valitud ning muinasjuturaamatute ja filmide järgi endid tegelaste lugudega täpsemalt kurssi viidud.

Päev sai alguse klassiruumi kujundamise ja kaunistamisega. Igaüks sättis enda tegelast iseloomustava nurgakese ja muidugi ka endale trooni. Seejärel panid õpilased selga kostüümid ja meie mängupidu võis alata. Kauni muusika saatel astusid „lossisaali“ printsessid, kus printsid juba neid kummardades ootasid.  Küll oli põnevust ja uudistamist – kostüümid olid ju teistele üllatuseks. Iga tegelane istus seejärel oma troonile ja kordamööda jutustasid (küsimustele toetudes) kõik oma loo. Ja mis pidu see on, kui tantsida ei saa! Meiegi üritus jätkus tantsuga, mitte küll ballitantsu, vaid diskoga. Muusikapaladeks olid Mari-Leeni  „Rahutu Tuhkatriinu“ ja „Printsess“, Lenna „Rapuntsel“ ja Terminaatori „Muinasjutu Mets“.

Seejärel oli aeg kokkuvõtteks ja lõpusõnadeks ning asusime ühiselt klassituba tavapäraseks korda sättima. Ja nii nagu muinasjuttudes ikka, sai see korda võluväel!

Oli üks vahva ja vägagi õpetlik päev!

Meie printsid ja printsessid olid:

Sarra – printsess Rapuntsel

Hanna-Liisa – printsess Bella muinasjutust „Kaunitar ja koletis“

Kadi-Liis – printsess Ariel muinasjutust „Väike Merineitsi“

Oksana – printsess Lumivalgeke

Gennadi – prints muinasjutust „Uinuv kaunitar“

Veiko – prints muinasjutust „Tuhkatriinu“

Muinasjutupäeva aitas välja mõelda ja läbi viia ning pani selle kokkuvõtte siia kirja õp Terje

Oli üks vahva ja vägagi õpetlik päev!

Meie printsid ja printsessid olid:

Sarra – printsess Rapuntsel

Hanna-Liisa – printsess Bella muinasjutust „Kaunitar ja koletis“

Kadi-Liis – printsess Ariel muinasjutust „Väike Merineitsi“

Oksana – printsess Lumivalgeke

Gennadi – prints muinasjutust „Uinuv kaunitar“

Veiko – prints muinasjutust „Tuhkatriinu“