Päev Aegnal 07. oktoober Küllike, Oivi

UNUSTAMATU, LINNULENNUL MÖÖDUNUD REISIPÄEV AEGNA SAARELE

Eelmisel päeval jäi meie reis tugeva tuule tõttu ära, hoidsime hinge kinni, et 7.10. oleks vähegi väiksema tuulega ilm. Ilmataat mõistis meie muret ja võttiski tuule veidi vaiksemaks.

Rohuneeme sadamasse rändasime bussiga, seal tutvusime oma giidiga, kes saabus sadamasse meiega üheaegselt. Edasi algas äge merereis väikse laevaga. Lootsimees aitas kõik mööda väikest kaldsillakest ühekaupa laeva. Sõit pidi toimuma kiirkaatriga, aga kapten tahtis kindel olla laste turvalisuses ja saime nautida mõnusalt suurt lainet turvalises laevakeses.

Aegnal tutvusime kõigepealt saare kaardiga ja ka vanaaegse Aegna kaardiga, mille järgi me ka saarel asuva aarde pidime leidma. Ülesandeid saarel oli palju, leidsime söödavaid taimi, puid, nende vilju jm. Rändrahnude vahelt otsisime mereröövlite varandust ja kuulasime muistseid jutte nendest.

Eine ehtsas männisalus tekitas eriti isu ja kaasavõetud söök maitses hästi kõigile.

Mängisime kinnituseks veel looduses ühe mängu ja oligi aeg sadamasse tagasi pöörduda.

Jälle ootas ees mõnus merereis, uuesti sadamasse jõudes ei raatsinud lapsed laevast väljagi minna.

Bussiga kodu ehk Porkuni Kooli poole sõites olid kõik lapsed väga õnnelikud ja reisiga rahul, see tegi rõõmsaks ka õpetaja ja kasvataja.

Täname väga kordaläinud reisi eest Waterspordi töötajaid ja meie giidi, samuti bussijuhti.

Küllike ja Oivi ning õpilased: Maarja-Liis, Markus, Rasmus, Rauno

UNUSTAMATU, LINNULENNUL MÖÖDUNUD REISIPÄEV AEGNA SAARELE