Meeldejääv kadripäev 24. november Küllike, Oivi

24.11.21 käisime klassi ja rühmaga sõbralikult käsikäes Rakvere Linnakodaniku Muuseumis. Tutvusime kadrikommetega, kuulasime, kuidas vanasti mardi- ja kadripäeva tähistati. Koos muuseumirahvaga valmistasime kadrimaske. Saime teada, et mardipäevaks pidid õuetööd olema lõpetatud ja kadripäevast alates alustati tubaste töödega. Kuulasime jutte kadrisantidest. Mängisime kadrimänge. Kadri-isa jagas vitsaga pererahvale tervist, Kadri-ema palus Kadri-titale hambaraha, Kadri-hobune püherdas põhkudel, seni kuni talle suhkrut pakuti ja Kadri-karu lõi niisama rahva rõõmuks tantsu. Ülejäänud Kadrid küsisid pererahvalt mõistatusi ja kontrollisid, kas lastel tähed selged ja lugemisoskus käes. Seejärel läksime muuseumi esimesele korrusele katri jooksma ja kõike värskelt õpitut katsetama, samuti kasutasime näo varjamiseks äsja valmistatud  maske. Pärast vahvaid tubaseid toiminguid läksime Vallimäe Vaba-aja Keskusesse. Lapsed ronisid treppidel ja lustisid niisama. Kooli tagasi jõudes sõime kõhud täis ja jagasime ära kadrianniks saadud kommid. Päev oli sisukas, teguderohke ja meeldejääv.

Täname Rakvere Linnakodaniku Muuseumi toredat pererahvast!

Oivi ja Küllike

Täname Rakvere Linnakodaniku Muuseumi toredat pererahvast!

Oivi ja Küllike