Energia avastuskeskuses uusi teadmisi omandamas 08. mai Tiiu, Virge, Kaidi

08. mail viibisime teaduskeskuses, mis pakatab energiast.

Saab õppida, avastada ja mängida.

Kõigepealt näidati meile välgudemonstratsiooni – väga võimas tulevärk!

Edasi järgnes põnev, 10 meetrise läbimõõduga  planetaariumi külastus.

Vaatasime tähistaevast ning siis oli avastamist ja põnevat oi-oi kui palju.

Järgmisena  rääkis giid,  kuidas saavad satelliidid kosmosesse ja mis roll on neil meie elus. Alates 1957. aastast on maakera ümber saadetud tuhandeid satelliite üle 70 riigi poolt. Tulevikus võib satelliitide suur arvukus kujuneda probleemiks, kuid loodetavasti leiab see siiski lahenduse. Üldiselt on need aga ühes sondide ning kosmoseteleskoopidega vajalikud tehnoloogia arenguks ja maailma paremaks mõistmiseks.  Nägime, kuidas näeb välja maakera ja kosmos satelliitidelt.

Avastuskeskuses on ka väga palju interaktiivseid mänguvõimalusi, mida õpilased aktiivselt kasutasid.

Puhkealal puhkasime ja jagasime muljeid. Oli erakordselt põnev päev!

Tallinnas käisid

Virge, Kaidi ja Tiiu klassid

08. mail viibisime teaduskeskuses, mis pakatab energiast.

Saab õppida, avastada ja mängida.

Kõigepealt näidati meile välgudemonstratsiooni – väga võimas tulevärk!

Edasi järgnes põnev, 10 meetrise läbimõõduga  planetaariumi külastus.

Vaatasime tähistaevast ning siis oli avastamist ja põnevat oi-oi kui palju.

Puhkealal puhkasime ja jagasime muljeid. Oli erakordselt põnev päev!

Tallinnas käisid

Virge, Kaidi ja Tiiu klassid