ARTHERA projektiga Horvaatias 07. november virge.viliberg

Horvaatiasse lendasid Andreas, Kristjan ja Kaarel koos Mairi, Tuuli ja Urvega.

Esimesed ülevaated piltides on siin...

ESMASPÄEV, 08.11 - Vaata ülevaadet piltides Tuuli FB kaudu

Esmaspäeva, 08.11.2021, hommikul tutvusime Zagrebi vanalinnaga ja kàisime turul. Seejärel saime kokku kôikide meie Erasmus+ projekti partnerkoolide esindajatega. Läksime koos võõrustavasse kooli, kus nägime kôikide partnerkoolide esitlusi ja tutvusime kohaliku kooliga. Päeva lôpus toimus veel ühine ôhtusöök ja koordinaatorite koosolek.

Päeva pônevaim leid oli laperguseks pressitud hapendatud peakapsad! Kes vaatab pildid lôpuni, leiab ka retsepti nende tegemiseks!

TEISIPÄEV, 09.11 - Vaata ülevaadet piltides Tuuli FB kaudu

Teisipäeva, 09.11.2021, hommikul matkasime hotellist sôpruskooli. Ôpilastele toimus rütmipillide meisterdamise töötuba ja tàiskasvanutele muusikateraapiat tutvustav loeng. Edasi sôitsime kôik koos bussiga Zagrebi linna peaväljaku lähedale. Kuigi me olime juba isekeskis kahel ôhtul proovinud vanalinnaga tutvust teha, siis täna tutvustas giid kôigile partnerkoolide esindajatele Zagrebi vanalinna. Nägime hulka uusi pônevaid kohti, kauneid hooneid ja kuulsime legende linna ajaloost. Saime teada, et poolteist aastat tagasi toimunud maavärin kahjustas muuhulgas ka katedraali, mille rekonstrueerimine praegu käib (pildid sellest olid eelmises postituses).

Einestasime koos ühes pônevas vanalinna restoranis ja jätkasime vanalinnaga tutvumist. Pàeva lôpetas ühine ôhtusöök.

Kes vaatab lôpuni tànased pildid saab teada, mis oli poiste arvates täna pônevaim koht, kus käisime ja kus kôige paremini kajas.

KOLMAPÄEV, 10.11 - Vaata pilte Tuuli FB kaudu

Kolmapäeva, 10.11.2021, hommikul sôitsime kõik bussiga Zagorjesse Oroslavje teadusparki. Enne programmi algust “suhtlesime” vahvate kalkunitega ja seejàrel hakkasid kaks venda-giidi tutvustama oma isa maadele rajatud teaduspargi elemente. Kôigile kujunes see nii vahvaks kogemuseks, et sônu polegi vaja. Saate kôike nàha piltidelt ja videodelt.

... JA ÕHTUPOOLIKUL ... - veel pilte Tuulilt

läksime vaid oma grupiga külastama Zagrebi Illusioonide muuseumi. Kôigile meile kujunes ka see nii vahvaks kogemuseks, et sônu polegi vaja. Saate kôike nàha piltidelt ja videodelt.

NELJAPÄEV, 11.11 - Vaata Tuuli postitatud pilte

Neljapäeval, 11.11.2021, harjutasid kôik Erasmus+ ARTHERA projekti partnerkoolide esindajad reedeseks muusikaliseks ühisesinemiseks.
Seejärel sôitsime koos Zagrebi loomaaeda, kus nägime pônevaid loomi ja linde. Toimus looma- ja linnuhääli tutvustav töötuba, mille lôpus said kôik osalejad (need, kes soovisid) silitada madu. Edasi said osalejad gruppidena eraldi ja seejärel kôik koos proovida teha loomade hääli Maksimiri kôlakojas.
Ôhtusöögi ajal andsime sôpruskoolide esindajatele Porkuni Kooli poolt kingitused.
Eelviimane seekordse projektikohtumise päev kujunes väsitavaks aga pônevaks. Toredamad hetked said jäädvustatud piltide ja videodena.

REEDE, 12.11 - Vaata Tuuli postitatud pilte

Reedel oli Erasmus+ ARTHERA projekti esimese kokkusaamise viimane päev. Kôikide sôpruskoolide esindajad esinesid teistele eelnevalt oma koolis ôpitud muusikaliste vôi tantsuliste etteastetega. Meie esinesime teistele kellamängu ja tantsuga. Kui kôigi sôpruskoolide esindajate esinemised said làbi, oli aeg eelmisel päeval harjutatud ühisesinemiseks. Oli väga tore ja emotsionaalne musitseerimine. Järgnes lôpetamine ja viimane ühine lôuna. Sôbrapildid jäävad meenutama toredaid koosveedetud hetki ja annavad lootust uuesti kohtumiseks!
Isekeskis külastasime ôhtul veel Zagrebi Tehnikamuuseumi, kus oli poistel palju pônevat uudistamist.
Lôpuks seiklesime veel Kristjani palvel Grič tunnelites ja seejärel naasesime hotelli kohvreid pakkima. Laupàeval sôidame tagasi Eestisse! Koduigatsus on juba suur!

Tuuli

ESMASPÄEV, 08.11 - Vaata ülevaadet piltides Tuuli FB kaudu