3. novembril avati Eesti Rahva Muuseumis näitus "Kaasav ELU" 03. november Kaire, Urve

Näituse kuraatorid on Tiia Artla ja Jana Kadastik Tallinna Ülikoolist.

Näitus annab ülevaate, kuidas Tallinna Ülikooli erinevate erialade üliõpilased rakendavad interdistsiplinaarselt oma teadmisi, luues kasutajasõbralikke õppevahendeid, mis ühteaegu on universaalsed ja rakendatavad laiemas sihtgrupis, sealjuures arvestavad ka erivajadustega.

Külastajad saavad ise kogeda läbi loodud õpivahendite, näiteks taktiilsete raamatute, kuidas nägemispuudega lapsed saavad aimu, milline on üks õige karu või kuidas õppida aastaaegasid.

ERMi näituste juht Kristjan Raba rõhutas, et antud koostööprojekt võimaldab muuseumil ka endal õppida ja kogeda erinevate sihtrühmade oskusi ja vajadusi.

Näitusel "Kaasav ELU" jagatakse informatsiooni mitmetasandiliselt (ekraanidel, plakatitel ja QR koodi kasutades). Teisest küljest esitletakse näitusel praktilisi teostusi. Selline ülesehitus peaks kutsuma külastajat kaasa mõtlema, kuidas rakendada kaasava disaini põhimõtteid, et luua ligipääsetavat keskkonda, (õppe)vahendeid jm, mis oleks nii universaalsed, kuid kohandatavad individuaalsetele vajadustele.

Antud näituse avamisele olid tänutäheks kutsutud ka Porkuni Kooli esindajad - Urve, Tuuli, Terje, Signe, Anu ja Kaire, kes on andnud projektile koos õpilastega samuti oma väikese panuse.

Näituse kuraatorid on Tiia Artla ja Jana Kadastik Tallinna Ülikoolist.